Silnik bezszczotkowy
Silnik bezszczotkowy jest to jeden z rodzajów silnika elektrycznego, który posiada sterowany elektrycznie komutator zamiast mechanicznego ze szczotkami. Jest on dużo mniej awaryjny i posiada prostszą budowę od silnika szczotkowego.
2018-09-12, 12:02

Silnik bezszczotkowy

Silnik bezszczotkowy jest elementem, który ma niewątpliwie wiele zalet. Pierwsze różnice od silników szczotkowych pojawiają się już w budowie urządzenia. Silniki bezszczotkowe pozbawione są elementów, które ulegają zużyciu. Pozwala to na długotrwałą i bezobsługową prace. Popularność tego silnika wynika z prostoty budowy, dużego stosunku momentu do masy silnika, dużej sprawności oraz wysokiego momentu rozruchu i sterowania w szerokim zakresie prędkości. Do podstawowych elementów budowy tego urządzenia możemy zaliczyć wirnik i stojan. Co ważne w takim silniku BLDC nie ma konieczności stosowania komutatora co niweluje zjawisko komutacji i straty energii podczas przepływu prądu przez szczotki.

Silnik bezszczotkowy zastosowanie i budowa

Zastosowanie silników bezszczotkowych

Swoje szerokie zastosowanie silniki bezszczotkowe znajdą w napędach dysków optycznych, dyskach twardych oraz pojazdach o napędzie elektrycznym i wszystkich wentylatorach komputerowych. Są stosowane wszędzie tam gdzie iskry powstające podczas pracy silnika szczotkowego mogłyby doprowadzić do awarii lub wybuchu. Poprzez użycie szczelnej obudowy do silnika bezszczotkowego dobrze sprawdzi się także w modelarstwie zdalnie sterowanym. Równie dobrze sprawdzą się przy budowie elektronarzędzi.

Silnik bezszczotkowy

KONTAKT / AUTOR
Botland
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.